Atentat me armë zjarri në Bulqizë. Qëllohet me breshëri automjeti

Aktualitet
Atentat me armë zjarri në Bulqizë. Qëllohet me breshëri

BULQIZË

Një atentat me armë zjarri është shënuar pak minuta më parë në lagjen e re të Bulqizës.

Burime nga vendi ngjarjes bëjnë të ditur se një breshëri plumbash janë derdhur në drejtim të automjetit që drejtohej nga shtetasi E.T. Fatmirësisht drejtuesi i mjetit nuk është goditur nga predhat dhe i ka shpëtuar atentatit.

Policia ka nisur hetimet dhe ka rrethuar zonën, ndërsa po pyetet dhe shënjestra e këtij atentati për dyshime apo konflikte të mëparshme.

ME TE LEXUARAT