Ambasada e SHBA "godet" Adriatik Llallën një ditë pasi gjykata i zhbllokoi 1 milion euro prona

Aktualitet

Nje dite pasi gjykata zhbllokoi pronat e ish kryeprokurorit Adriatik Llalla duke hequr sekuestron per asete me flete rreth nje milione euro, ambasadorja amerikane ne Tirane Yuri Kim ka reaguar.

Ajo kujton se pavaresisht ketij vendimi te drejtesise shqiptare, mbetet ne fuqi vendimi i Departamentit amerikan te Shtetit per vendosjen e Llalles ne listen e zeze dhe heqjen e vizes se tij duke e ndaluar bashke me familjen qe te hyje ne SHBA.

Vetem nje kujdes, se ky percaktim mbetet ne fuqi, shkruan Kim, ne faqen zyrtare duke publikuar vendimin e mehershem te DASH per vendosjen e Llalles ne listen e zeze, citon Lajmifundit.al.

Adriatik Llalla rrezikon burgun, GKKO i heq sekuestron e pasurisë

ME TE LEXUARAT