Uragani shkakton 28 viktima dhe mijëra persona mbeten të bllokuar

Bota
Uragani shkakton 28 viktima dhe mijëra persona mbeten të bllokuar

Të paktën 28 persona kanë mbetur të vdekur nga uragani Iota që përfshiu Amerikën Qendrore.

Autoritetet në Nikaragua bënë me dije se deri më tani numri i viktimave mbetet i njëjtë, ku 18 persona humbën jetën, përfshirë shtatë fëmijë, për shkak të rrëshqitjeve të dherave dhe përmbytjeve.

Ndërkohë mijëra qytetarë janë ende të izoluar.

Sakaq gjashtë persona në Honduras, një në Panama, një në El Salvador dhe dy persona të tjerë në Karaibe humbën jetën.

ME TE LEXUARAT