Tirana “harron” COVID-19, ndizen dritat dhe kryeqyteti duket më i bukur se kurrë në prag të festave

Aktualitet
Tirana “harron” COVID-19, ndizen dritat dhe kryeqyteti duket më

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në kryeqytet.

Sheshi “Skënderbej”, godinat pranë tij dhe në rrugët kryesore të Tiranës, janë mbushur plot me drita dhe me zbukurime duke sjellë edhe pak lumturi në ditë të vështira, të mbushura me shqetësimin nga pandemia e koronavirusit.

Bashkia e Tiranës është kujdesur deri në detaje për atmosferën festive. Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët kanë zgjedhur që të ruajnë një kujtim nga zbukurimet e shumta.

Jeni në dilemë se kë të zgjidhni, kafen apo çajin? E thotë studimi se cila është më e mira për në mëngjes

Falë kujdesit të Bashkisë , Tirana këto vite ka “pushtuar” edhe mediat e huaja për atmosferën festive.

[gallery ids="1087119,1087120,1087121,1087122"]

ME TE LEXUARAT