"Qoftë mallkuar ky virus që t’u rikthye", blogerja shqiptare humb nënën nga Covidi

Showbiz
"Qoftë mallkuar ky virus që t’u rikthye", blogerja

Blogerja e njohur e modës, Linda Dido, ka humbur njeriun e saj më të shtrenjtë nga koronavirusi.

Nëna e saj ka humbmur betejën me virusin e rrezikshëm, i cili siç thekson blogerja në një mesazh rrëqethës, i është rikthyer për herë të dytë, duke i marrë jetën.

“Ti luftove fort e embla ime per te mos u larguar nga kjo jete, ne luftuam bashke dhe une te premtova qe do ishim bashke deri ne fund. Me fal o ma qe nuk e mbajta fjalen por te lutem nese je duke me pare me jep bekimin tend dhe pak nga forca jote.

Une kam pas frike nga vdekja por tani qe ti nuk je me asgje nuk me tremb sepse e di qe ti do me presesh me krahe hapur siç beje gjithmone?

Te gjithe me thone behu e forte por une forcen time e futa ne dhe sot ,ti ishte forca ime ,mbeshtetja ime me e madhe.

Qofte mallkuar ky virus qe t’u rikthye dhe te largoj prej meje pergjithmone? Pusho ne paqe se luftove mjaftueshem ?

Linda jote nuk do qesh dot me kurre si ne kete foto prane teje ?”, ka shkruar Linda, krahas fotos me mamanë e ndjerë.

ME TE LEXUARAT