Ndërron jetë nga koronavirusi 67-vjeçari në spitalin e Pogradecit

Aktualitet
Ndërron jetë nga koronavirusi 67-vjeçari në spitalin e

Ndërron jetë nga koronavirusi një 67-vjeçar nga Pogradeci.

Mësohet se i moshuari ishte i shtruar në infektiv në spitalin e Pogradecit pasi kishte shfaqur shenja të Covid.

Gjendja e tij është rënduar dhe ka ndërruar jetë. Mësohet se 67-vjeçarit i ishte marrë tamponi sot nga stafi mjekësor teksa pas gjendjes së renduar i sëmuri nuk mundi të mbijetonte.

Situata e pandemisë në vend nuk po gjen përmirësim. Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot një shifër rekord viktimash dhe të infektuarish.

Në 24 orët e fundit sipas të dhënave janë konfirmuar 786 raste të reja dhe 11 humbje jete.

ME TE LEXUARAT