Humbi jetën nga Covidi, Voltana Ademi dedikim prekës për policin bashkiak

Politikë

Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi ka përcjellë mesazh ngushëllimi për policin bashkiak, Rauf Guri që humbi betejën me koronavirusin.

Polici ndërroi jetë në spitalin rajonal të Shkodrës, ndërsa po rikuperohej për pasojat e lëna nga Covid-19.

Ndërkaq, në një postim në rrjetet sociale Ademi e përshkruan policin si njeri të përkushtuar dhe familjar të mirë.

“Të vështira janë fjalët në të tilla momente..nuk ishte kohë lamtumire për njeriun e përkushtuar, familjarin e mirë dhe punonjësin model Rauf Guri.

Fitove çdo betejë në radhet Policisë Bashkiake, por nuk ia dole me gjithë përpjekjet në luftën me Covid19.

Në këtë moment të vështirë i shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve!”, shkruan Ademi.

ME TE LEXUARAT