E njihnin të gjithë/ Ndërron jetë personazhi i njohur i 'Tiranës 'Ver Llapa'

Aktualitet
E njihnin të gjithë/ Ndërron jetë personazhi i njohur i

Ditën e sotme ka ndërruar jetë një nga personazhet më të njohur në rrugët e qytetit në Tiranë, i njohur me pseudonimin"Ver Llapa".

Veri i cili lëvizte kryesisht nga "21 dhjetori", u nxirrte gjuhën qytetarëve por edhe kërkonte lekë. Ai është përdorur shpesh si krahasim në debatet politike.

Shpesh kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, për të 'personifikuar' figurën qesharake që kanë përfaqësuar në politike i ka krahasuar Presidentin Ilir Meta, dhe ish-Kryeministrin Sali Berisha me personazhin e njohur, që sot humbi jetën.

ME TE LEXUARAT