Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Covid-19/ Rimbursimi i barnave, Manastirliu: Përfitoni recetën duke u lidhur me mjekun e familjes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, udhëzon të gjithë qytetarët që po trajtohen në shtëpi nga koronavirusi, se si të përfitojnë rimbursimin e barnave.

Në një mesazh në ‘Facebook’, ministrja Manastirliu thekson se për të përfituar recetën me rimbursim qytetarët duhet të lidhen me mjekun e familjes, ose nëse nuk kanë kontakt të tij, të lidhen me linjën e gjelbër.

Mesazhi i Manastirliut:

🔴#COVID19
💊Qeveria rimburson #BarnatFalas për qytetarët e diagnostikuar me COVID19.

👨‍⚕‍ Si të përfitoni recetën me rimbursim? Lidhuni me mjekun tuaj të familjes.

🟢 Nëse nuk keni kontaktin e mjekut tuaj të familjes lidhuni me linjë e gjelbër 📞0800 40 40 për ta mësuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet