Bilanc i rëndë në Maqedoninë e Veriut, mbi 3 mijë të infektuar dhe 26 vdekje

Kosovë&Rajon
Bilanc i rëndë në Maqedoninë e Veriut, mbi 3 mijë

Maqedonia e Veriut ka vijuar me bilancin e rënduar nga COVID-19 duke shënuar edhe këtë të enjte shifra të larta.

Nga 3 mijë e 81 teste kanë rezultuar pozitië 1 mijë e 198 persona kurse 26 pacientë kanë ndërruar jetë.

Shkupi ka gjysmën e rasteve ditore (572) teksa situata e rëndë paraqitet në Manastir. Po ashtu raste kanë edhe Prilepi, Kumanova e Ohri.

ME TE LEXUARAT