Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përballja me Bjellorusinë, Shqipëria fiton me rezultatin 3:2

Shqipëria ka shënuar golin e tretë ndaj Bjellorusisë. Goli i tretë është shënuar nga Rey Manaj në minutën e 44, ndërsa dy golat e tjera janë shënuar nga sulmuesi Cikalleshi, njëri prej tyre me penallti.

Ndeshja Shqiperi-Bjellorusi po luhet në Tiranë na kuadër të UEFA Nations League.

Ka shënuar edhe dy gola Bjellorusia një në minutën e 34 dhe tjetrën në minutën e 80, rezultati aktual është 3-2.

Kujtojmë që Edi Reja ka bërë 4 ndryshime të rëndësishme, teksa Doka, Memolla, Laçi dhe Gjasula e kanë nisur titullarë.

Elseid Hysaj do të mungojnë në ketë ndeshje pasi është zbuluar se është prekur nga COVID-19.

Ndërkohë që, Abrashi mungon për këtë ndeshje për shkak të kartonëve, ndërsa Kallaku dhe Uzuni e nisin nga stoli.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet