Organizonte lojëra fati, pranga 46-vjeçarit në Poliçan, i sekuestrohen lekët dhe aparati celular

Aktualitet
Organizonte lojëra fati, pranga 46-vjeçarit në Poliçan,

POLIÇAN

Një pronar lokali është arrestuar në Poliçan pasi organizonte lojëra fati nëpërmjet celularit.

Policia ka arrestuar 46-vjeçarin Xh.L, teksa i janë sekuestruar një sasi lekësh dhe një aparat celular.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Poliçan

Organizonte lojëra fati nëpërmjet celularit, arrestohet në flagrancë pronari i lokalit.

Sekuestrohen një sasi lekësh dhe një aparat celular.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Xh. L., 46 vjeç, banues në Poliçan, pasi është kapur në ambientet e lokalit të tij duke ushtruar aktivitetin e lojërave të fatit online, nëpërmjet celularit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një sasi lekësh dhe një aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Organizim i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të pa lejuara”.

ME TE LEXUARAT