Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Binden shqiptarët, asnjë jashtë banesës pa arsye pas orës 22:00/ Problem me maskat, 573 të gjobitur me nga 3 mijë lekë

Në 24 orët e fundit asnjë i gjobitur për lëvizje pa arsye jashtë orës 22:00, masë kjo për ndalimin e përhapjes së koronavirusit.

Në njoftimin e Policisë bëhet me dije se janë gjobitur për mos mbajtje të maskë 873 qytetarë, ku 7 prej tyre janë shoqëruar për verifikim në komisariat pasi nuk kanë pranuar të japin mjet identifikimi.

Duket se qytetarët dhe pronarët e lokaleve janë ndërgjegjësuar pasi në 24 orë nuk ka asnjë lokal në shkelje dhe asnjë qytetar që të dalë jashtë shtëpisë pa arsye gjatë orarit 22:00-06:00.

Policia vijon me thirrjet e saj për qytetarët që të zbatojnë masat anticovid.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet