Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Basha me biznesin e vogël! Kështu nuk vazhdohet më, unë si kryeministër do sjell ndryshimin

Kryedemokrati Lulzim Basha vijon takimet e tij me pronarë të biznesit të vogël në kryeqytet për tu njohur me shqetësimet dhe sfidat e këtij sektori.

Gjok Bunaj, një prej biznesmenëve e konsideron biznesin e tij të falimentuar me pasojat e pandemisë pasi nuk ka xhiro teksa paguan tatime ditë për ditë.

Nga ana tjetër lideri opozitar deklaroi se qytetarëve shqiptarë u duhet një qeveri që punon dhe do të sjellë shpresën për gjithë shqiptarët dhe jo një qeveri që merret gjithë kohës me politikë e merret me Instagram.

Por si gjithnjë, kreu i PD në mungesë te takimeve me biznesin në tërësi, vijon takimet me eksponentët e opozitës, siç është dhe ish kandidati i LSI-së për qarkun e Lezhës, Gjok Bunaj.

Pjesë nga biseda e Bashës me Gjok Bunajn

Lulzim Basha: Gjok, mirë se të gjej!

Gjok Bunaj: Përshëndetje!

Lulzim Basha: Si je? Si je me shëndet?

Gjok Bunaj: Mirë!

Gjok Bunaj: Edhe këto janë një mal me lekë të gjitha, kam falimentuar! Letrat dhe tatimet vinë, përditë paguaj tatime.

Lulzim Basha: Paguan tatime megjithëse nuk ke xhiro, s’ke punë fare?!

Gjok Bunaj: Ku t’i paguaj tatimet, se unë s’kisha lekë, se të kisha lekë do i paguaja.

Lulzim Basha: Sa vite ke që je në biznes?

Gjok Bunaj: 12 vite.

Lulzim Basha: Ke prodhuar kryesisht, çfarë lloj literature?

Gjok Bunaj: Literaturë juridike, këto. Vetëm për studentët.

Lulzim Basha: Për studentët? Vetëm për studentët?

Gjok Bunaj: Po! Tani asnjë gjë.

Lulzim Basha: Pse ka ndodhur kjo?

Gjok Bunaj: Po sepse në tetor ranë këto grevat e studentëve, ra tërmeti, pandemia, pandemia e ra komplet. Nuk ka qarkullim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet