Spanja turpëron Gjermaninë, 6-0

Sport
Spanja turpëron Gjermaninë, 6-0

Kombetarja e Spanjes e ka mundur thelle Gjermaninë në ndeshjen e vlefshme për Nations League.

Spanjollët kanë fituar me rezultat të thellë 6-0.

Serinë e golave e ka hapur Alvaro Morata në minutën e 17-të, për ta vazhduar Ferran Torres (33, 55, 71), Rodri (38) dhe Mikel Oyarzabal (89).

Spanja e udhëheq grupin e katërt të Ligës A, e pasuar nga Gjermania, Ukraina dhe Zvicra.

ME TE LEXUARAT