Romina Kuko emërohet kryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës

Aktualitet
Romina Kuko emërohet kryetare e Këshillit Bashkiak të

Zëvendës Ministrja e Brendshme Romina Kuko është emëruar kryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Është vetë ajo që e konfirmon lajmin përmes një postimi në rrjetin e saj Facebook.

Ajo shkruan se është nder dhe privilegj vlerësimi dhe besimi për të dhënë kontributin në këtë institucion duke pasuar kolegë si Toni Gogu.

Ky i fundit emëruar tashmë prefekt i Qarkut të Tiranës duke zëvendësuar Suzana Jahollarin.

"Nder dhe privilegj vlerësimi dhe besimi për të shërbyer si Kryetare e Këshillit Bashkiak Tiranë; duke pasuar një koleg të çmuar si Toni Gogu dhe me ekipin e kolegëve këshilltarë të spikatur, besimplotë se bashkë do vazhdojmë punët e mira të Tiranës sonë" - shkruan Kuko na Facebook.

ME TE LEXUARAT