Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Romina Kuko emërohet kryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës

Zëvendës Ministrja e Brendshme Romina Kuko është emëruar kryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Është vetë ajo që e konfirmon lajmin përmes një postimi në rrjetin e saj Facebook.

Ajo shkruan se është nder dhe privilegj vlerësimi dhe besimi për të dhënë kontributin në këtë institucion duke pasuar kolegë si Toni Gogu.

Ky i fundit emëruar tashmë prefekt i Qarkut të Tiranës duke zëvendësuar Suzana Jahollarin.

“Nder dhe privilegj vlerësimi dhe besimi për të shërbyer si Kryetare e Këshillit Bashkiak Tiranë; duke pasuar një koleg të çmuar si Toni Gogu dhe me ekipin e kolegëve këshilltarë të spikatur, besimplotë se bashkë do vazhdojmë punët e mira të Tiranës sonë” – shkruan Kuko na Facebook.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet