Humb jetën 50-vjeçari në minierën e Martaneshit, mbërriti pa shenja jete në spital

Aktualitet
Humb jetën 50-vjeçari në minierën e Martaneshit,

Humb jetën një 50-vjeçar teksa punonte në një minierë në Martanesh në Dibër.

Mësohet se shtetasi Ilir Turja ka mbërritur i pajetë në Spitalin e Burrelit dhe mjekët kanë konstatuar vdekjen pa mundur të bëjnë dot gjë.

Policia e Dibrës ka nisur hetimet, ndërsa ende s’dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja.

Ky nuk është rasti i parë i humbjes së jetës nga ana e minatorëve në minierën e Martaneshit, më herët janë raportuar edhe raste të tjera.

ME TE LEXUARAT