Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Djegia e banerit të UÇK-së, Rama: Mjeranë, forcojnë kujtesën tonë për lirinë

Kryeministri, Edi Rama, ka reaguar pas djegies së banerit “Liria ka emër” në Graçanicë.

Rama, përmes një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’ ka thënë se ata që djegin simbole e postera, vetëm se e forcojnë kujtesën kolektive.

“#LiriaKaEmër dhe mjeranët që djegin flamuj, simbole apo postera, thjesht forcojnë kujtesën e njerëzve për emrin e Lirisë…”, shkruar kryeministri.

Gjatë ditës së sotme, disa persona të paidentifikuar në Graçanicë kanë djegur banerin “Liria ka emër”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet