COVID-19/ infektohet shefja e epidemiologjisë në Shkodër, Dhurata Hysa

Aktualitet
COVID-19/ infektohet shefja e epidemiologjisë në Shkodër, Dhurata

Shefja e epidemiologjisë në Shkodër, Dhurata Hysa u konfirmua pozitive me koronavirus.

Pas 8 muajsh punë intensive në luftën kundër virusit duke trajtuar qindra raste të qytetarëve, edhe vetë shefja ka rezultuar pozitive me COVID.

Prej mbrëmjes së djeshme, Hysa është izoluar në banesën e saj për të zbatuar protokollin e sigurisë.

Burime bëjn me dije se ajo është në gjendje të mirë shëndetësore dhe nuk ka simptoma.

ME TE LEXUARAT