Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“A nuk është jeta në borxh me ty”? Fjalët prekëse të bashkëshortes për mjekun që humbi jetën tek Infektivi

Bashkëshorja e mjekut të njohur, Ilirjan Draçi i cili humbi jeten nga infektimi me COVID, përlot me mesazhin e fundit para vdekjes nga koronavirusi të burrit të saj.

Në një mesazh në ‘Facebook’, ajo shkruan se mjeku Draçi pati një jetë plot mundime, duke vrapuar për jetën e të tjerëve me nxitim, dhe në fund iu desh të vraponte për jetën e tij.

Mesazhi i bashkëshortes:

Nje jete e tere plot mundime,
Duke vrapuar per jeten e te tjereve me nxitim, Sot te duhet te vraposh per jeten tende me guxim.
Valle, a nuk eshte jeta ne borxh me ty?
O Zot, ti qe na e jep dhe merr jeten,
Meshiroje robin tend qe nxitoi e smundi ta shijonte diellin tend ne lindje e perendim, jepi o Zot nje mundesi te dyte, te shoh driten tende perseri ne agim!
Amin!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet