“5 mijë € po deshe ta shohësh”/ Mesazhet e dërguara ndaj vëllait të 19-vjeçares së zhdukur, telefoni u lokalizua por

Aktualitet
“5 mijë € po deshe ta shohësh”/ Mesazhet e

Avokati i familjes së 19-vjeçares Artemis Vasili, e ka cilësuar këtë histori si një thriller.

Në një prononcim për Newsb omb.gr, Anastasios Dougas tha se telefoni nga ku janë dërguar mesazhe të ndryshme në drejtim të vëllait të të zhdukurës është lokalizuar, por nuk ka sjellë asnjë detaj. Lidhur me mundësinë që 19-vjeçarja të ishte larguar vullnetarisht, avokati e përjashtoi atë dhe la të kuptohet se disa njerëz po e mbajnë kundër vullnetit të saj.

“Është një rast që po evoluon në një thriller, ne kemi lokalizuar vendndodhjen e saktë ku telefoni celular u mbyll, e cila është në Paiania, afër metrosë, por nuk na dha asgjë. Kërkuam në një distancë të gjatë, me qen, dronë dhe mjete të ndryshme për të parë nëse kishte ndodhur diçka e keqe, por nuk patëm ndonjë rezultat. Ajo ishte një vajzë 19-vjeçare që donte të shkonte në punë, nuk kishte para. Kështu që provat sugjerojnë se ajo po mbahet diku kundër vullnetit të saj. Gjatë kësaj periudhe, familja po kalonte një kohë të vështirë, për shkak të një problemi shëndetësor me të cilin po përballet familja e saj dhe Artemis është një vajzë shumë e ndjeshme, ajo kurrë nuk do të largohej vullnetarisht, duke lënë familjen,”– tha Dougas.

Një tjetër element i rëndësishëm që çon në përfundimin se nuk ishte zgjedhja e saj të largohej, është fakti që të dyja kartat SIM nga telefoni celular u mbyllën në 17.50 të pasdites së 16 tetorit.

“Përveç kësaj, ne kemi disa informacione se e kanë parë vajzën. “Ky informacion u dha përmes shfaqjes së Aggeliki Nikolouli të premten e kaluar, se ata e panë atë jashtë Cosmote në Pallini duke luftuar me dikë, në një makinë të zezë,” shtoi avokati më tej.

ME TE LEXUARAT