Rama ironizon deputetin: Kush lajthit në kalkulime është demokrat

Politikë
Rama ironizon deputetin: Kush lajthit në kalkulime është demokrat

Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në Kuvend ku ka akuzuar deputetin opozitar Mylsim Murrizi, teksa i kujtoi një llogaritje të gabuar matematikore.

Rama tha se sipas Murrizit “2.5 dhe 1.2 the bëjnë 3.2”, ndërsa e quajti një lajthitje të vogël, si ajo e kryetarit, teksa i referohej Bashës.

“2.5 dhe 1.2 the bëjnë 3.2 Bërë një lajthitje të vogël si kryetari yt. Është influencë e virusit demokratik, në kalkulime. Kush lajthit në kalkulime, është demokrat.”, tha Rama.

ME TE LEXUARAT