Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Komunist i n…”, Kuvendi përjashton 5 ditë deputetin e opozitës pas sherrit me Rucin

Deputeti Adriatik Alimadhi ka adresuar akuza te forta ndaj kryetarit te Kuvendit diten e sotme, por me pas është përjashtuar me 5 ditë në Kuvend.

Ky vendim erdhi pas përjashtimit ditën e seancës parlamentare të 5/11/2020.

Vendim erdhi pasi kryetari i parlamentit, Gramoz Ruçi nuk pranoi t’i jepte fjalën për të replikuar pas debatit mes kryeministrit Edi Rama dhe Kujtim Gjuzit, ndërsa Alimadhi iu drejtua Ruçit duke e ofenduar “komunist i ndyrë”.

Korab Lita: Ti je ministri i Brendshëm më i dështuar, Lleshaj: Krimi është ulur

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet