"Komunist i n...", Kuvendi përjashton 5 ditë deputetin e opozitës pas sherrit me Rucin

Aktualitet
"Komunist i n...", Kuvendi përjashton 5 ditë deputetin e

Deputeti Adriatik Alimadhi ka adresuar akuza te forta ndaj kryetarit te Kuvendit diten e sotme, por me pas është përjashtuar me 5 ditë në Kuvend.

Ky vendim erdhi pas përjashtimit ditën e seancës parlamentare të 5/11/2020.

Vendim erdhi pasi kryetari i parlamentit, Gramoz Ruçi nuk pranoi t’i jepte fjalën për të replikuar pas debatit mes kryeministrit Edi Rama dhe Kujtim Gjuzit, ndërsa Alimadhi iu drejtua Ruçit duke e ofenduar “komunist i ndyrë”.

Korab Lita: Ti je ministri i Brendshëm më i dështuar, Lleshaj: Krimi është ulur

ME TE LEXUARAT