Kancelari austriak zbulon bisedën me Ramën për terrorizmin dhe negocitat me BE

Aktualitet
Kancelari austriak zbulon bisedën me Ramën për terrorizmin dhe

Kancelari austriak Sebastian Kurz njofton se ka zhvilluar një takim online me kryeministrin Edi Rama.

Kurz bën me dije se ata kanë biseduar mbi luftën e përbashkët kundër terrorizmit dhe ekstremizmit, pandeminë COVID19 dhe mbështetjen tonë për procesin e pranimit të Shqipërisë në # BE.

Postimi ne Twitter:

Sapo zhvillova një videokonferencë të mirë me Kryeministrin e Shqipërisë dhe Kryetarin e Përgjithshëm të #OSCE

@ediramaal

mbi luftën e përbashkët kundër terrorizmit dhe ekstremizmit, pandeminë COVID19 dhe mbështetjen tonë për procesin e pranimit të Shqipërisë në BE.

ME TE LEXUARAT