Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia në kaos, 59 të vdekur dhe mbi 2 mijë të infektuar në 24 orë

Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 2,198 raste me Covid-19, ndërsa 59 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 1,165 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 76,403 persona.

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar të 9,989 infektuar sakaq 400 qytetarë grekë po trajtohen në intubim.

Ndërkohë në Greqi për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, aktualisht janë mbyllur edhe kopshtet e shkollat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet