Deputeti Alimadhi përjashtohet 5 ditë në Kuvend

Politikë
Deputeti Alimadhi përjashtohet 5 ditë në Kuvend

Deputeti Adriatik Alimadhi është përjashtuar me 5 ditë në Kuvend.

Ky vendim erdhi pas përjashtimit ditën e seancës  parlamentare të 5/11/2020.

Ky vendim erdhi pasi kryetari i parlamentit, Gramoz Ruçi nuk pranoi t’i jepte fjalën për të replikuar pas debatit mes kryeministrit Edi Rama dhe Kujtim Gjuzit, ndërsa Alimadhi iu drejtua Ruçit duke e ofenduar “komunist i ndyrë”.

ME TE LEXUARAT