COVID i merr jetën shqiptarit në Itali, nuk kishte asnjë sëmundje

Aktualitet
COVID i merr jetën shqiptarit në Itali, nuk kishte asnjë

Pas infektimit me koronavirus një 42-vjeçar shqiptar me origjinë nga Shkodra ka humbur jetën në një spital në Itali.

Rraci Zefan, i cili në Romentino e quanin “Giuseppe”, u shtrua pak ditë më parrë në një spital në Novara, pasi rezultoi pozitiv me koronavirus.

Një nga familjarët e viktimës tha për mediat italiane që kishin shpresa për shërimin e shpejtë të tij, duke marrë parasysh faktin që nuk vuante nga probleme të tjera shëndetësore.

Pavaresisht shpresave te familjareve dhe perpjekjeve te mjekeve pacienti nuk ka arritur te mbijetoje si pasoje e problemeve te shkaktuara nga perballja me virusin.

ME TE LEXUARAT