Akuzat për UÇK, reagon Basha: Rama shpif me metodat e sigurimit të shtetit

Politikë
Akuzat për UÇK, reagon Basha: Rama shpif me metodat e sigurimit

Partia Demokratike ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Edi Rama ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha.

PD i cilëson të fabrikuara deklaratat dhe në shërbim të pushtetit të Edi Ramës dhe mohon kategorisht që Basha ka marrë pjesë në ndonjë process kundër anëtarëve dhe drejtuesve të UÇK-së.

“Partia Demokratike përbuz me neveri maskaradën e orkestruar nga Edi Rama dhe Top Channel kundër kreut të opozitës Lulzim Basha.

Deklaratat e fabrikuara janë në shërbim të pushtetit të Edi Ramës dhe të pasurimit të paligjshëm të mercenarëve të tij, të fshehur pas incineratorëve.

Në asnjë ditë të punës së tij në UNMIK, Lulzim Basha nuk ka marrë pjesë në asnjë proces ndaj anëtarëve apo drejtuesve të UÇK-së.

Ky është një fakt i konfirmuar edhe nga ish- Kryeprokurori i EULEX, Ëilliamson. Deklaratat e rreme të orkestruara nga Edi Rama nuk dëmtojnë aspak Lulzim Bashën.

Ato shkojnë kundër interesit kombëtar, duke dëmtuar imazhin e Kosovës dhe Shqipërisë. Sa herë është para humbjes së zgjedhjeve, Edi Rama zbaton të njëjtin skenar shpifjesh kundër Lulzim Bashës.

E bëri atë në 2005-ën, në 2011-ën dhe po riciklon sërish skenaret e denja për Sigurimin e Shtetit. Të tillë skenarë imagjinarë kundër Lulzim Bashës do të dëgjoni pa ndërprerje deri në 25 Prill!

Rama nuk ka asnjë alternativë dhe nuk ka me çfarë ta mbulojë tjetër dështimin e 8 vitëve në pushtet. Përbuzeni Edi Ramën dhe mercenarët e tij!”-shprehet PD.

ME TE LEXUARAT