Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

11 humbje jete dhe 688 raste të reja me COVID-19, në Kosovë

Situata e COVID-19 në Kosovë vazhdon të mbetet shqetësuese.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ,fatkeqësisht 11 përsona kanë humbur jetën.

Gjitahshtu në këtë hark kohor janë kryer 1.865 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 688 të infektuar me COVID.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (76, 54, 38 vjeç), Rahovec 2 raste (74, 67 vjeç), Ferizaj 1 rast (48 vjeç), Gjilan 1 rast (82 vjeç), Kamenicë 1 rast (57 vjeç), Klinë 1 rast (65 vjeç), Skenderaj 1 rast (76 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (54 vjeç).

Fatmirësisht gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 236 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 17.541 raste!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet