Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Teoria e Alfred Cakos: Ja pse vaksina anti-covid doli pas zgjedhjeve në Amerikë!

Konspiracionisti Alfred Cako, është pjesë e përjavshme tashmë e rubrikës “Rrethi Katror” në “E Diell”.

Cako tregoi se përse sipas tij vaksina anti-covid doli pak ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA.

Sipas konspiracionistit vaksina anti-covid doli pak ditë pas zgjedhjeve sepse nëse do të publikohej më parë, Trump-i do të kërkonte që personat që kishin frikë, të bënin vaksinën dhe më pas të votonin në qendrat elektorale.

Ndërsa nga krahu tjetër një pjesë e votimeve nuk do të bëheshin me postë elektronike.

“Përse vaksina doli pak dit pas zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara.

Kjo doli sepse ata kërkonin që votimet të mos bëheshin në qendrat e votimeve sepse Turmp-i do të thoshte kush ka frikë të bëj vaksinën të shkojë në qendrat e votimit dhe të mos bëhen votimet me postë elektronike”, tha Cako.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet