Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Aksident në punë, humb jetën emigranti shqiptar në Itali

Një shtetas shqiptar, vetëm 23-vjeç ka humbur tragjikisht jetën si pasojë e një aksidenti në punë ne Itali.

Mediat njoftijne se viktime e ngjarjes ka mbetur shtetasi Sajmir Thartori i cili jetonte në Zevio Verona.

Emigranti shqiptar vdiq në spitalin Rovigo pas dëmtimeve të pësuara nga rrëzimi nga një lartësi prej 8 metrash ndërsa ishte duke punuar në instalimin e një tharëse në një fermë në Sant’Apollinare, një fshat i Rovigo.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane autoritetet italiane po hetojnë në lidhje me respektimin e masave për sigurinë në punë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet