Shisnin kokainë e kanabis, policia arreston 3 persona në Elbasan

Aktualitet
Shisnin kokainë e kanabis, policia arreston 3 persona në Elbasan

Finalizohet me sukses operacioni policor i kodur “Weekend”, ndërsa në pranga ranë 3 shtetas që akuzohen se shisnin droge.

Pas hekurave përfunduan shtetasit: U. P., 48 vjeç, banues në Elbasan, D. P. 48 vjeç, Cërrik dhe A. K., 39 vjeçe, banuese në Elbasan.

Arrestimi i tyre u bë pasi mbi bazën e informacioneve të siguruara se këta shtetas merreshin me shpërndarjen e drogave në doza të vogla, shërbimet e Policisë kanë nderhyrë në banesën e shtetasit U. P., ku ndodheshin të tre shtetasit e arrestuar dhe gjatë kontrollit të ushtruar, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 162 gramë heroinë, 4 gramë kokainë, 41 gramë kanabis dhe një peshore elektronike që përdorej për peshimin e dozave të lëndës narkotike.

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme procedurale.

ME TE LEXUARAT