Rekord i zi në Poloni, mbi 500 viktima dhe 25 mijë të infektuar në 24 orë

Bota
Rekord i zi në Poloni, mbi 500 viktima dhe 25 mijë të infektuar

Numri i vdekjeve ditore të lidhura me COVID-19 theu sot një rekord të ri, duke arritur në 548 viktima, sipas agjencisë polake të lajmeve PAP.

“Numri i rasteve të konfirmuara të COVID-19 është rritur që nga e premtja me 25 571 infektime të reja duke arriti në 691 118”, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Ministria raportoi, gjithashtu se 22 320 të infektuar janë shtruar në spital, 440 025 janë nën karantinë dhe 30625 janë nën mbikëqyrje sanitaro-epidemiologjike.

Deri më tani, në total janë shëruar 282 215 pacientë.

ME TE LEXUARAT