Ramos thyen një rekord evropian sonte në ndeshjen ndaj Zvicrës

Sport
Ramos thyen një rekord evropian sonte në ndeshjen ndaj Zvicrës

Sergio Ramos thyen sonte rekordin për paraqitje në garat ndërkombëtare evropiane në ndeshjen kundër Zvicrës në kuadër të Ligës së Kombeve.

Mbrojtësi i Real Madridit do të bëjë paraqitjen e tij të 177 për Spanjën në Basel, duke e tejkaluar Gianluigi Buffonin i cili ka luajtur 176 herë për Italinë.

34 vjeçari, gjithashtu mund ta thyej edhe rekordin botëror i cili për momentin mbahet nga Ahmed Hassan i Egjiptit i cili ka 184 paraqitje.

Këtë rekord Ramos mund ta thyej vitin e ardhshëm në Kampionatin Evropian gjatë muajve Qershor dhe Korrik.

ME TE LEXUARAT