Rama dhe Basha solidarizohen me ish-ushtarët e UÇK që ndodhen në Hagë: Liria ka emër

Politikë
Rama dhe Basha solidarizohen me ish-ushtarët e UÇK që ndodhen

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD, Lulzim Basha janë solidarizuar me ish-ushtarët e UÇK, disa prej të cilëve janë duke u gjykuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte.

 

Rama ka publikuar në Facebook një foto, të ish-Presidentit Hashim Thaçi me mbishkrimin “Liria ka emër”.

thaci

Edhe kryetari i PD, Lulzim Basha ka vendosur foto coveri, mbishkrimin “Liria ka emër”.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi ndodhen në Hagë pas akuzave për krime lufte.

ME TE LEXUARAT