Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përplasje në Uashington, protestuesit pro dhe kundër Trump përballen me njëri tjetrin

Mbështetësit dhe grupet kundër presidentit Donald Trump u përballën në Uashington këtë të shtunë, por fatmirësisht nuk pati përleshje mes palëve.

Grupe të ndryshme pro Trump kishin paralajmëruar një protestë për atë që e quajnë vjedhje të zgjedhjeve, por u gjendën përballë grupimeve të majta që mbanin parulla ku tallnin presidentin për pretendimet e tij.

Trump u dha zemër mbështetësve duke shkruar në Twitter se edhe mund të dilte në tubim.
Por rreziku për përleshje mbetet i madh pasi numrat e protestuesve nga të dy palët pritet të shtohen në orët në vijim.

Kryebashkiaku i Uashingtonit, Muriel Bowser, premtoi prani të shtuar të forcave të Policisë për të siguruar rendin në qytet.

Projeksionet i japin fitoren në zgjedhje presidenciale kandidatit demokrat Joe Biden, por presidenti Trump nuk e ka pranuar humbjen dhe po ndjek ligjërisht rezultatet e votimeve në disa shtete.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet