Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lihet i lirë ish-deputeti që u shoqërua për mosmbajtje të maskës. Ja çfarë u ka thënë policëve

Pas më shumë se një orë në komisariatin e policisë numër 2 në Tiranë, mësohet se ish-deputeti i PD, Kastrit Islami është lënë i lirë.

Islami u shoqërua nga efektivët e Komisariatit numër 2 në kryeqytet.

Shoqërimi i Islamit është bërë tek Diga e Liqenit në Tiranë. Mësohet se ai ka debatuar me efektivët, pasi këta të fundit i kanë kërkuar kartë identifikimi, ndërkohë që ish-deputeti nuk i është përgjigjur kësaj kërkese.

Ismali iu ka thënë se ka qenë duke bërë vrap nga liqeni, e se në aktivitetet sportive nuk është e detyrueshme maska dhe se për këtë arsye, nuk ka pasur edhe dokument identifikimi me vete.

Policia shprehet se do të bëhet kallëzim ndaj ish-deputetit për “kundërshtim të forcave policore”. Ndërsa, Islami pretendon se deklaratat e efektivëve nuk janë të vërteta.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet