Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Flakët përfshijnë lokalin në qendër të Prishtinës, evakuohen banorët

Një lokal në lagjen Dardania në Prishtinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Policia dhe forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje. Ata kanë bërë evakuimin e banorëve nga ndërtesa dhe lokalet përreth, ndërkohë që po punohet për shuarjen e flakëve.

Ende nuk dihet shkaku i këtij zjarri ndërkohë policia e Kosovës ka konfirmuar se nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

“Në ora 18:04, policia është njoftuar për një zjarr në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ Prishtinë. Njësitet relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes. Janë njoftuar edhe ekipet e zjarrfikëse që i janë përgjigjur njoftimit. Nga zjarri nuk ka persona të lënduar”, ka konfirmuar policia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet