Vdekja e mësueses nga COVID, Kushi: E përkushtuar prej 40 vjetësh! La pas dhimbje të thellë

Aktualitet
Vdekja e mësueses nga COVID, Kushi: E përkushtuar prej 40

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka reaguar për ndajren nga jeta të mësueses Violeta Liçaj në Fier.

Në një mesazh ngushëllues Kushi shkruan se mësuesja ishte një prind model dhe mësuese e përkushtuar prej 40 vjetësh, la pas dhimbje të thellë për të gjithë, për familjen e saj, kolegët dhe nxënësit saj.

"Është shumë e trishtë për mua që sërish të jap mesazhin e ngushëllimit për një tjetër jetë mësueseje. Mësuesja e vyer Violeta nga Fieri, një prind model dhe mësuese e përkushtuar prej 40 vjetësh, la pas dhimbje të thellë për të gjithë, për familjen e saj, kolegët dhe nxënësit saj.

Një hidhërim ky që duhet të na bëjë më të fortë, më të vëmendshëm dhe të kujdesshëm në zbatimin rigoroz të çdo mase të domosdoshme për ta luftuar këtë virus të pabesë. Ngushëllime të përzemërta për familjen dhe gjithë të njohurit e zysh Violetës", shkruan Kushi.

ME TE LEXUARAT