Tjetër humbje tek Liverpool, Mohamed Salah infektohet me Covid

Sport
Tjetër humbje tek Liverpool, Mohamed Salah infektohet me Covid

Ylli i Liverpool, Mohamed Salah është infektuar nga COVID-19.

Gjatë grumbullimit me Egjiptin ai ka rezultuar pozitiv ndërsa bashkëlojtarët e tij negativ.

Ndërkohë infektimi i Salah thellon problemet tek Liverpool, pasi disa lojtarë mungojnë pikërisht se janë pozitivë me COVID-19 apo janë të dëmtuar.

Duket se Klopp duhet t’i bëjë planet ndryshe pas ndërprerjes për shkak të ndeshjeve kombëtare, pasi Virgin van Dijk dhe Joe Gomez i ka mungesa afatgjata kurse të tjerët i pret për t’u rikthyer.

ME TE LEXUARAT