Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Suedia shifra të larta rastesh me Covid, mbi 5 mijë infektime në 24 orë

Suedia, strategjia e së cilës në luftën kundër coronavirusit ka tërhequr vëmendjen globale, regjistroi të premten 5,990 raste të reja.

Ky numër, sipas mediave të huaja, është më e larta që nga fillimi i pandemisë, tregojnë statistikat nga Agjencia e saj Shëndetësore.

Rritja është edhe më e lartë se ajo prej 4,697 rastesh ditore të regjistruara në fillim të këtij muaji.

Po sipas të dhënave, Suedia regjistroi 42 vdekje të reja, duke e çuar numrin e vdekjeve në total në 6,164.

Shkalla e vdekjes së Suedisë për frymë është disa herë më e lartë se ajo e fqinjëve të saj nordikë, por disi më e ulët se disa vende më të mëdha evropiane si Spanja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet