Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Vëllezër qem e jemi s’kemi për tu ndarë, bes e fe ne kemi kombin shqiptar

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e ditës së sotme me një mesazh.

Nisur nga shprehja e Hilë Mosit, lë të nënkuptohet se mesazhi është për Kosovën, pas përballjes së katër përfaqësuesve të saj në Gjykatën e Hagës.

“Vëllezër qem e jemi e s’kemi për tu ndarë besë e fe nuk kemi, bes e fe ne kemi kombin shqiptar”, është kjo thënia e Hilë Mosit, e shpërndarë nga Rama.

Rama ka reaguar së fundmi mbi raportin e ish-anëtarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Dick Marty mbi UÇK-në, duke akuzuar opozitës shqiptare se përse votoi pro tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet