Radhë ambulancash me urgjencë, shikoni cfarë po ndodh tek Spitali Infektiv

Aktualitet

Infektimet me Covid-19 në vendin tonë vijojnë të rriten. Rritja e rasteve ka mbingarkuar spitalet COVID ne vend duke krijuar nje situate te veshtire vecanerisht tek spitali Infektiv ne Tirane.

Mbrëmjen e sotme në spitalin Infektiv ka pasur një fluks të lartë emergjencash me të infektuar me Covid-19.

LSA ka percjelle pamje nga Infektivi, ku ka një fluks urgjencash ndërsa mbi 10 ambulanca janë rreshtuar në oborr me pacientët brenda që presin të futen në spital.

Kujtojmë se Spitali Infektiv dhe "Shefqet Ndroqi” janë nuk kanë edhe shumë shtretër të lirë, megjithatë shifrat ndryshojnë për shkak edhe të shërimit të shumë pacientëve.

ME TE LEXUARAT