Italia shifra alarmante, 550 viktima dhe mbi 40 mijë të infektuar

Bota
Italia shifra alarmante, 550 viktima dhe mbi 40 mijë të infektuar

Vijon rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus në Itali.

Në bazë të të dhënave të njoftuara nga autoritetet e shëndetit në vend, në 24 orët e fundit në vend u konfirmuan 40,902 raste të reja me koronavirus.

Kështu, në total, numri i të infektuarve në vendin fqinj shkon në 1.1 milion.

Kurse, personat që nuk ia dolën të mundin sëmundjen për sot janë 550. Në total bilanci i rasteve fatale shkon në 44.139.

Numri i të shëuarve për sot ishte 11,480 ndërsa totali rritet në 399.238.

ME TE LEXUARAT