Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia mbyll edhe shkollat fillore

Në Greqi pritet të mbyllen edhe shkollat fillore. Mediat greke raportojnë se vendimi pritet të bëhet i ditur gjatë ditës sot.

Më herët, zëdhënësi i qeverisë Stelios Petsas kishte paralajmëruar vendimin, i cili pritet të shpallet pasdite nga Ministri i Arsimit Niki Kerameos, i cili do të jetë i pranishëm në konferencën nga Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile Nikos Hardalia

Vihet re se vendimi për mbylljen e shkollave fillore nuk merret sepse shkollat ​​janë një vatër transmetimi, por sepse nga njëra anë lëvizja do të jetë e kufizuar, nga ana tjetër do të dërgohet mesazhi se gjërat janë shumë serioze.

Sugjerimi i specialistëve të sëmundjeve infektive për mbylljen e shkollave fillore ishte bërë në fillim të kësaj jave dhe kishte të bënte me Selanikun.

Sidoqoftë, përhapja e pandemisë po ndryshon të dhënat, pasi gjithnjë e më shumë zona po hyjnë në “zonën e kuqe”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet