Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Fluks ambulancash në hyrje të Infektivit, pacientët me Covid presin jashtë

Teksa shifrat rriten, spitalet dedikuar COVID-19 janë në limitet e kapaciteteve të tyre të shtretërve.

LSA sjell pamje nga Infektivi, ku ka një fluks urgjencash ndërsa mbi 10 ambulanca janë rreshtuar në oborr me pacientët brenda që presin të futen në spital.

Spitali Infektiv dhe ”Shefqet Ndroqi” janë në limitet e ezaurimit të kapaciteteve, kurse COVID-3 ka dhe disa shtretër të lirë, sipas autoriteteve.

Ndërkohë shihet që tashmë pacientëve me COVID-19 u duhet të presin jashtë nëpër ambulanca që të lirohet një shtrat dhe të futen ata.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet