Zbulohet plani i Real Madridit për të infektuarit Hazard, Casemiro dhe Militao

Sport
Zbulohet plani i Real Madridit për të infektuarit Hazard, Casemiro dhe

Eden Hazard, Casemiro dhe Eder Militao, të gjithë po mbahen të izoluar në shtëpinë e tyre pasi kishin rezultuar pozitiv për COVID-19 dhe Los Blancos po presin raundin tjetër të testeve mjekësore për të përcaktuar nëse lojtarët do të jenë në gjendje të kthimi në stërvitje pas pushimit ndërkombëtar.

Të tre lojtarët munguan në ndeshjen kundër Valencias dhe ata nuk kanë qenë në gjendje të kthehen në Valdebebas që nga ajo kohë.

Tani për tani, raundi i tyre i ardhshëm i testeve shëndetësore të COVID-19 do të zhvillohet në fundjavë, me evolucionin e virusit që do të monitorohet.

Nëse testet kthehen negativisht, lojtarëve do t’u jepet një test i dytë ose të martën ose të mërkurën para se të jenë në gjendje të kthehen në stërvitje.

Real Madridi luan të shtunën më 21 nëntor kundër Villarrealit, kështu që në teori lojtarët mund të jenë gati në skuadrën e Zinedine Zidane për atë ndeshje.

Ndërsa shumica e skuadrës së Real Madridit kanë qenë larg kryeqytetit spanjoll në detyrë ndërkombëtare, Hazard, Casemiro dhe Militao pritet të jenë duke punuar në gjendjen e tyre fizike në shtëpi.

Ideja e kësaj është që të sigurohet se ata nuk e humbin formën ndërsa janë të izoluar me shpresën se nuk do t’ju duhet ndonjë kohë shtesë për t’u ngritur me shpejtësi pasi të kthehen në trajnim.

ME TE LEXUARAT