Trump jep lajmin e mirë: Zvogëlohet epërsia e Bidenit në Arizona

Bota
Trump jep lajmin e mirë: Zvogëlohet epërsia e Bidenit në

Donald Trump ka arritur të zvogëlojë epërsinë e Joe Bidenit në shtetin e Arizonës.

Republikani ka deklaruar përmes rrjeteve sociale se tashmë ka rikupuerua mijëra vota në këtë shtet amerikan.

Avantazhi i Joe Bidenin u ul nga 200 mijë në vetëm 10 mijë vota dhe se nëse është e mundur të kontrollohen votat edhe në atë vend, ai mund të fitojë.

“Nga 200 mijë vota në më pak se 10 mijë. Nëse mund të kontrollojmë votat totale të hedhura, ne lehtë mund ta fitojmë Arizonën”, ka shkruar ai në llogarinë personale në Tëitter.

Gjithashtu Trump deklaroi se tani në nivel kombëtar ka 73 milionë vota, përkatësisht dy milionë më shumë se disa ditë më parë, kur deklaroi se kishte 71 milionë sosh.

Biden llogaritet që deri më tani i ka votat e nevojshme elektorale për t’u zgjedhur president i ri i SHBA-së.

ME TE LEXUARAT