Reperi i njohur qëllohet për vdekje në një autostradë në Dallas

Aktualitet

Reperi Mo3 ka vdekur pas një të shtëne në një shtet të Texasit, sipas një njoftimi nga Fox News.

Ai ndërroi jetë në moshën 28 vjeçare.

Departamenti i Policisë në Dallas tha se Mo3 – emri i vërtetë Melvin A. Noble – u vra me armë të mërkurën pak para mesditës me kohën lokale në një automjet me të cilin po udhëtonte me I-35, afër Clarendon Drive.

Sipas tyre, raportohet se personi i armatosur doli nga një makinë e zezë dhe iu afrua automjetit të Noble, duke e shtyrë atë të dilte dhe të vraponte përgjatë autostradës.

I dyshuari e qëlloi me disa plumba, duke e goditur reperin dhe një kalimtar të rastit, të identifikuar si një mashkull i rritur që ishte brenda automjetit të tij.

Autoritetet thanë që Melvin u transportua në një spital të zonës ku më pas ai vdiq.

Viktima e dytë u transportua gjithashtu në një spital të zonës me dëmtime që nuk duket të jenë të rrezikshme për jetën.

Mo3 ishte i njohur për hite të shumta, ndërsa disa prej tyre janë: “Broken Love”, “Errybody”, “Ride for me” etj.

ME TE LEXUARAT