Përfshihet nga flakët banesa dykatëshe në Vlorë, shkak dyshohet bombola e gazit

Aktualitet
Përfshihet nga flakët banesa dykatëshe në Vlorë, shkak

Një banesë dykatëshe është përfshirë nga flakët në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Partizani”.

Ndërkohë, mësohet se personat që kanë qenë në banesë kanë dalë menjëherë jashtë. Dy automjete zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndërkohë, banesa ndodhet ende në “pushtetin” e flakëve, duke rrezikuar edhe banesat pranë. Nga të dhënat e para dyshohet që shkak i zjarrit të ketë qenë një bombol gazi, që mund të jetë lënë ndezur nga familjarët.

ME TE LEXUARAT